piątek, 19 stycznia 2018

XTB i WAS w portfelu, falstart na Rafako

Wczoraj do portfela weszło XTB, a dzisiaj Wasko. Niestety bardzo krótko w portfelu było Rafako, które weszło we wtorek a dzisiaj wypadło na SL, choć nadal mi się podoba. Mój błąd polegał na tym, że za blisko wstawiłem SL - wprawdzie miejsce wydawało się logiczne, ale mimo wszystko nie uwzględniłem wcześniejszych obsunięć. Prawdopodobnie będę próbował ponownie zagrać na RFK, uwzględniając ostatnie wydarzenia na wykresie.

4 komentarze :

 1. Mam Rafako w portfelu i patrząc jak się konsoliduje w poprzednim tygodniu uważałem podobnie jak Ty, że poniedziałkowe wybicie w górę da nowy impuls i zamiast stopować pozycję jak Ty uznałem że po szybkim impulsie w górę zamknę pozycję gdzieś w locie a tu jednak niemiła niespodzianka.
  Co sądzisz o piątkowym (dzisiejszym) wolumenie i ewentualnym stopem pod minimum 4.63.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wolumen akurat mniej mnie tutaj interesuje (choć oczywiście jest ważny, ale nie w kontekście jednej sesji), ale ważniejszy jest obraz wykresu. W chwili obecnej zakładam, że tworzy się korekta nieregularna i jeśli wybije ostatni szczyt z 15 stycznia, to wtedy zasadne będzie ustawienie stoplossa na ostatnim minimum z piątku. Zanim jednak dojdzie do wybicia różne rzeczy mogą się zdarzyć i dlatego obecnie trudno wyrokować gdzie wstawić stoploss jeśli się ma pozycję. Chyba najwłaściwszy byłby na grudniowym minimum zanim dojdzie do jakiegoś sensownego wzrostu.

   Usuń
 2. Mi się wydaje, że najbardzej opłacalne na ten moment są kryptowaluty. Szczególnie w sytuacji małego dołka na bitcoin, z którym mamy do czynienia teraz. Zresztą zobaczcie sobie aktualny kurs na https://kantorbitcoin.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. fajnie było tutaj zajrzeć meega fajny blog - polecam ! :)

  OdpowiedzUsuń